Με το χρυσό μετάλλιο επιστρέφει 3η φορά στην Ηγουμενίτσα η Μαρία Στόλη, απο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών που έγινε στην Πετρούπολη το Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου στο κλειστό «Νίκος Παξιμαδάς»
Η Μαρία Στόλη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Καράτε αγωνιζόμενη στην κατηγορία των 55 κιλών. Πρώτος αγώνας ήταν με την Δαμασκηνού Σύλβια 10-1, δεύτερος αγώνας με την Κουλουριδου Πέννυ 8-0, και στον τελικό 4-4 με σενσου επειδή προηγήθηκε στο σκορ κέρδισε!
Ήταν η 4η φορά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ελλάδας στην κατηγορία γυναικών.
Επόμενοι αγώνες που προκρίνεται να πάει, είναι:
Βαλκανικό 15-17 Οκτωβρίου porec Croatia,
22-24 Κύπρος -Λευκωσία μεσογειακό,
16-21 Οκτωβρίου παγκόσμιο Ντουμπάι!!!!
Λίγα λόγια της Μαρίας μετά τον αγώνα :
"Ήταν πολύ σημαντικοί αγώνες, γιατί το πανελλήνιο πρωτάθλημα μας δίνει τα εισιτήρια για την εθνική ομάδα και τα πρωταθλήματα του εξωτερικού (βαλκανικό , μεσογειακό, ευρωπαϊκό, παγκόσμιο )!Στόχος μου ήταν η πρώτη θέση!!!"
Στην διοργάνωση συμμετείχαν και άλλοι τρεις αθλητές του συλλόγου και μέλη επίσης της εθνικής μας ομάδας καρατε οι οποίοι ανέβηκαν ακόμα μια φορά στο βάθρο και παραμένουν μέλη της εθνικής μας ομάδας:
Δημήτρης Στόλης χάλκινο μετάλλιο
Dimitris Koulouris χάλκινο μετάλλιο
Ντίνος Μπίνας χαλκινο μετάλλιο
Είμαστε πολύ χαρούμενοι, περήφανοι και συγκινημένοι για όλους σας!!!
Ο σύλλογος τους, κατέκτησε την δεύτερη θέση σε κατάταξη συλλογής μεταλλίων σε πανελλαδικό επίπεδο!!!
Συγχαρητήρια στην ομαδά του Αθλητικού Συλλόγου SHOTOKAN KARATE ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ - ΣΤΟΛΗΣ !!!!

ΠΗΓΗ: FACEBOOK σελίδα Ηγουμενίτσα-η δική μας πόλη