Ανακοινώνεται ότι για την επόμενη εβδομάδα (από 18 έως 24 Μαΐου του έτους 2020) τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Ηπείρου θα είναι τα ακόλουθα:
ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
1η κινητή αστυνομική μονάδα
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Κυριακή (24-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δευτέρα (18-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Βουτσαράς - Κούρεντα - Γιουργάνιστα - Χίνκα - Πολύγυρος - Ελευθεροχώρι - Ψήνα - Δραγοψά - Λύγκος - Κόντσικα - Ασβεστοχώρι
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Θεριακήσι – Κοπάνη – Βαρυάδες – Δερβίζιανα - Αλεποχώρι - Παλαιοχώρι - Σιστρούνι - Ρωμανός - Μπεστιά - Ζωτικό - Καταμάχη - Παρδαλίτσα – Αρτοπούλα
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Ελάτη - Δίλοφο - Κουκούλι - Καπέσοβο - Τσεπέλοβο - Σκαμνέλι - Ηλιοχώρι - Βρυσοχώρι.
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Νεγάδες – Φραγκάδες – Λεπτοκαρυά – Δόλιανη – Καστανώνας – Μακρίνο – Ελατοχώρι – Βοβούσα – Φλαμπουράρι – Γρεβενίτι – Τρίστενο – Μηλιωτάδες
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Πλατανιά – Δροσοχώρι – Κράψη – Μεγ. Γότιστα – Μικρή Γότιστα – Μεγ. Περιστέρι – Μικρό Περιστέρι – Ανθοχώρι.
Σάββατο (23-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 13:00Δρομολόγιο: Μεταμόρφωση – Ασπράγγελοι– Βίτσα– Άνω Πεδινά - Κάτω Πεδινά – Ελαφότοπος – Αρίστη – Πάπιγκο - Μεσοβούνι - Καλπάκι
2η κινητή αστυνομική μονάδα
Σάββατο (23-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 13:00Δρομολόγιο: Μεταμόρφωση – Ασπράγγελοι– Βίτσα– Άνω Πεδινά - Κάτω Πεδινά – Ελαφότοπος – Αρίστη – Πάπιγκο - Μεσοβούνι - Καλπάκι
2η κινητή αστυνομική μονάδα
Δευτέρα (18-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Γεροπλάτανος - Ρουψιά - Άγιος Κοσμάς - Ωραιόκαστρο - Κάτω Μερόπη - Παλαιόπυργος - Μερόπη - Κακόλακκος -Δολό
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Ζάβροχο – Τεριάχι – Σταυροδρόμι – Μαυρόπουλο – Χρυσόδουλη – Αργυροχώρι – Ποντικάτες – Ξηρόβαλτος – Ορεινό – Σταυροσκιάδι – Δρυμάδες – Πωγωνιανή
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Ελληνικό – Λάζαινα – Αετοράχη – Κωστήτσι – Φορτόσι - Πάτερο - Καλέντζι – Πηγάδια – Πλαίσια - Κορύτιανη.
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Νεοχώρι - Κτίσματα - Χαραυγή - Καστανή - Αγία Μαρίνα - Κάτω Λάβδανη - Λάβδανη - Διμόκορη - Ψηλόκαστρο - Στρατινίστα - Περιστέρι - Κεράσοβο.
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Κέδρος – Πετροβούνι – Ποτιστικά – Παλαιοχώρι – Συρράκου – Μιχαλίτσι – Βαπτιστή – Χουλιαράδες.
Σάββατο (23-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 13:00Δρομολόγιο: Σενίκο - Δομολεσσά - Μικροχώρι - Κερασέα – Λωζανά - Ραδοβίζι - Διχούνι.
ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ
Σάββατο (23-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 13:00Δρομολόγιο: Σενίκο - Δομολεσσά - Μικροχώρι - Κερασέα – Λωζανά - Ραδοβίζι - Διχούνι.
ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ
Δευτέρα (18-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Δίστρατο – Ανεμορράχη – Κυψέλη – Ράμια – Λεπιανά – Μικροσπηλιά – Άνω Γραικικό – Κουκούλια – Κρυονέρι - Βαθύκαμπος
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Μεγάρχη – Φωτεινό – Άνω Πέτρα – Διάσελλο – Δημαριό – Κλειδί – Περδικορράχη – Πέτρα – Γιαννιώτι – Σκουληκαριά.
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Γρίμποβο – Κορφοβούνι – Έλατος – Αμμότοπος – Πιστιανά – Ροδαυγή – Σκούπα – Δαφνωτή.
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Λιμίνη – Σελλάδες – Κομπότι – Περάνθη – Κομμένο – Αγία Παρασκευή – Ανέζα – Κορωνησία – Πολύδροσο – Ράχη – Αγ. Σπυρίδωνας – Στρογγυλή.
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Πέτα – Κλειστό – Ζυγός – Μαρκινιάδα – Μελάτες – Κάτω Αθαμάνιο – Αθαμάνιο – Τετράκωμο – Μεσούντα.
Σάββατο (23-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Σάββατο (23-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Αστροχώρι – Μεγαλόχαρη – Μεσόπυργος – Ελάτη – Καστανιά – Μηλιανά – Γρέβια – Πηγές.
ΝΟΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
ΝΟΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
Δευτέρα (18-05-2020) και ώρες από 16:00 έως 22:00
Δρομολόγιο: Ριζά – Χειμαδιό – Λυγιά – Βράχος – Λούτσα – Τσουκνίδα –Βαλανιδορράχη – Μεσοπόταμος – Αμμουδιά – Αγ. Κυριακή – Λιβαδάρι – Αγιά.
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Καμαρίνα – Κρυοπηγή – Μυρσίνη- Μεγαδένδρο – Εκκλησιές – Δεσποτικά – Κορυφούλα – Βαλανιδούσα – Αϊδονιά.
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 16:00 έως 23:00
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 16:00 έως 23:00
Δρομολόγιο: Αρχάγγελος – Ν. Σινώπη – Ν. Σαμψούντα – Σφηνωτό – Άνω & Κάτω Κοτσανόπουλο – Άνω Ράχη - Βρυσούλα – Ρευματιά - Σκιαδάς – Κρανέα.
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 16:00 έως 22:00
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 16:00 έως 22:00
Δρομολόγιο: Νικολίτσι – Άσσος- Πολυστάφυλο – Μελιανά – Παπαδάτες – Γαλατάς – Ριζοβούνι - Τύρια – Στεφάνη.
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Γυμνότοπος – Γοργόμυλος – Τσαγκαρόπουλο – Κλεισούρα – Παναγιά – Γωνιά – Δρυμώνας – Κερασώνας – Άγιος Γεώργιος – Παντάνασσα – Πέτρα.
Σάββατο (23-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Σάββατο (23-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Σκεπαστό – Σκαφιδωτή – Τσεκούρι – Βουβοπόταμος – Μουζακέικα – Αηδόνι – Σταυροχώρι - Κορωνόπουλο – Κορώνη – Κυψέλη- Τζάρα- Θέμελο – Χόχλα- Κουκούλι.
ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
Δευτέρα (18-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Φοινίκι - Δάφνη - Άνω Ξέχωρο - Ριζό (Αράχωβα) - Κοκκινολιθάρι - Νεροχώρι-Κεραμίτσα - Αχουρία Κεραμίτσας - Μαλούνι - Αχουρία Μαλουνίου.
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Τρίτη (19-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Φανερωμένη – Γηρομέρι – Μαυρονέρι – Κάτω Ξέχωρο – Κερασοχώρι – Παλαμπάς – Άγιος Νικόλαος – Άγιοι Πάντες – Κρυονέρι - Αμπελώνας.
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Τετάρτη (20-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Τσαμαντάς – Βαβούρι – Λιάς – Λίστα – Κουρεμάδι – Κεφαλοχώρι – Μηλέα – Γαρδίκι Φιλιατών - Αναβρυτός.
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Πέμπτη (21-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Γεροπλάτανος - Πηγαδούλια – Άγιος Αρσένιος – Σμπόκια – Κυπάρισσος – Παλαιοχώρι – Δονάτος – Γολά – Ροδοστίβα.
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Παρασκευή (22-05-2020) και ώρες από 18:00 έως 01:00
Δρομολόγιο: Αετός – Άνω Παλαιοκκλήσι – Κάτω Παλαιοκκλήσι – Κοκκινιά (Τσατσουλέϊκα) – Χλωμός - Αχλαδιά.
Κυριακή (24-05-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00
Δρομολόγιο: Σαμονίβα – Τσαγκάρι – Φροσύνη – Αυλότοπος – Κουκλιοί – Γλυκή
0 Σχόλια